PLASTIČNIM ČEPOVIMA DO SKUPIH LIJEKOVA

Autor: Gordana Grujić, 25. 1. 2022.

I ove školske godine naša škola se uključila u projekt “Plastičnim čepovima do skupih lijekova”, koji provodi Udruga oboljelih od leukemije i limfoma Hrvatske (UOLL). Projekt je pokrenut 2013. godine a do danas je u njega uključeno preko 980 subjekata (škola, vrtića, poduzeća, gradova…).

Za jedan kilogram čepova udruga dobije 1,5 kn. Od dobivenog novca kupuju lijekove i sve što je potrebno za liječenje i brži oporavak oboljelih.

Pozivamo sve učitelje, učenike, roditelje da nam se pridruže u humanitarnoj akciji.

U obzir dolaze sve vrste plastičnih čepova i poklopaca (od vode, sokova, ulja, omekšivača, sireva…), koje možete  odložiti u kutiju koju smo postavili u prizemlju naše škole, ispod natpisa „Humanitarni kutak“.

Akcija traje cijele godine, uključiti se možete u bilo kojem trenutku.

Hvala Vam!

Više o samoj akciji možete pročitati u članku autora Gorana Damjanića (HRT Magazin) na OVOJ poveznici.