PRVAŠIĆI PRVI PUTA U ŠKOLSKOJ KNJIŽNICI

Autor: Gordana Grujić, 17. 10. 2022.

U četvrtak, 13. listopada učenici 1. a razreda na poziv školske knjižničarke posjetili su školsku knjižnicu.

Ljubazna knjižničarka Lucija Fičko pripremila je zanimljivu priču Zmajevima ulaz u školsku knjižnicu zabranjem. Učenici su oduševljeno slušali priču. Priča im se jako dopala, iako su bili ljuti na zmaja koji se ponašao neprimjereno u knjižnici. Kroz zanimljivu aktivnost crtanja dijelova tijela, po danima u tjednu, kojima je zmaj radio nered u knjižnici učenici su pokazali da su pozorno slušali i razumjeli priču. Dizanjem zelenih i crvenih kartončića iznijeli su svoje mišljenje o fotografijama s poželjnim i nepoželjnim ponašanjima u knjižnici. Naučili su razliku knjižnice i knjižare. Na kraju su imali zanimljivu likovnu radionicu.

Puno hvala školskoj knjižničarki Luciji Fičko na zanimljivom druženju!

Učenici se vesele sljedećem zanimljivom susretu kada će tema biti osjećaji.