Drugi razredi u Muzeju suvremene umjetnosti

Autor: Helena Hrženjak, 14. 3. 2016.

U utorak, 8. ožujka učenici drugih razreda posjetili su Muzej suvremene umjetnosti. Pogledali smo francuski animirani film "Kerity, kuća tajni" te sudjelovali u dvije likovne izložbe “Zamka za oči” te “Zar je to umjetnost”.

Uživali smo u prekrasnom animiranom crtiću koji progovara o problemu čitanja. Uočili smo kako glazba utječe na naš doživljaj filma te kako se bojom može također utjecati na naše emocije te stvaranje raznih ugođaja. Naučili smo preko glavnog lika da niti jedan problem nije nerješiv. Snagom volje i vjere u sebe koju trebamo potražiti duboko u sebi možemo pobijediti sve. Film potiče hrabrost te odvažnost u prihvaćanju životnih izazova.

Na likovnim izložbama bilo je zanimljivo promatrati razne skulpture, slike, instalacije te uočavati nama poznate  likovne probleme. Prisjetili smo se pravila pristojnog ponašanja  u kulturnim ustanovama pa smo odoljeli sendvičima koji su nas mamili iz ruksaka. Iste smo pojeli poslije na svježem zraku na klupicama uživajući u pogledu na Muzej te na naš prekrasni Zagreb.

Film nam se jako dopao iako smo se morali malo neki i pomučiti jer je trebalo čitati titlove.  Zahvaljujući dobroj animaciji te filmskim izražajnim sredstvima mogli smo dobro razumjeti film te ga doživjeti na pravi način. Dobro razumijevanje filma pokazali smo na kasnijoj dubinskoj analizi filma. Bilo je lijepo povezati filmsku i likovnu umjetnost.

Za kraj malo čarobnih riječi iz filma:

”Samo zato što je priča ne mora značiti da nije stvarna.”

učiteljica Jasminka Pizzitola