Radionica izrade cvijeća

Autor: Helena Hrženjak, 15. 3. 2016.

U posjet članovima folklorne skupine naše škole došla je gospođa Zorica Tašić, baka učenice Tare, kako bi im pokazala izradu cvijeća od krep papira.

Mali folkloraši bili su oduševljeni bakinom vještinom te su sa zadovoljstvom prionuli izradi svojih cvjetova. Izrađene cvjetove poklonit će svojim majkama.

Kako je ovo bilo jedno ugodno i kreativno druženje, dogovoren je još jedan susret s bakom Tašić kada će izraditi cvjetove za predstojeći nastup.

Inače, izrada cvijeća od papira karakteristična je za šire područje sjeverozapadne Hrvatske. Ovaj ukras bio je nezaobilazan dio ukrašavanja životnog prostora.

Kao jedan od najraširenijih simbola poistovjećuje se i sa simbolizmom djetinjstva. Uz cvijeće se vežu pojmovi: proljeća, zore, mladosti i vrline. Među europskim narodima, najrašireniji simbol svakako je ruža. Ona označava potpuno savršenstvo.

Veliko hvala gospođi Tašić!

Članovi folklorne skupine i učiteljica Tanja