"Zdravlje i tjelesna aktivnost", interaktivno predavanje za druge razrede

Autor: Helena Hrženjak, 28. 4. 2016.

Učenici drugih razreda imali su vrlo korisno predavanje na temu "Zdravlje i tjelesna aktivnost".

U ponedjeljak i utorak, 25. i 26. travnja, učenike drugih razreda posjetio je zanimljiv gost predavač, prof. Hrvoje Radašević. Profesor Radašević zaposlen je u Zavodu za javno zdravstvo „Dr. Andrija Štampar“ u Službi za promicanje zdravlja.

Kroz interaktivno predavanje proširili  smo znanja o tome kako poboljšati zdravlje tjelesnom aktivnošću te osvjestili zašto je sve važno baviti se tjelesnom aktivnošću.

Osim sprečavanja pretilosti, tjelesnim aktivnostima poboljšavamo spretnost, koordinaciju brzinu, mentalno pamćenje. Pronalazimo nove prijatelje, osjećamo se pozitivno, veselo, razvijamo zdravstvene i higijenske navike.

Profesor Radašević ukazao nam je da bismo u dobi u kojoj jesmo trebali isprobati puno sportova kako bismo izabrali sport koji nam najbolje odgovara. Objasnio nam je i da je dobro baviti se raznolikim tjelesnim aktivnostima jer na taj način djelujemo na različite skupine mišića.

Mali sportaši iz razreda, članovi raznih sportskih klubova imali su priliku ispričati o svojim sportskim iskustvima i uspjesima.

Ono što moramo zapamtiti je da se djeca trebaju svaki dan gibati najmanje 1–2 sata. Uz tjelovježbu jako je važno raznoliko, raznovrsno i redovito se kroz 5 obroka hraniti te piti puno najzdravije tekućine na svijetu, vode. Probati ne jesti nakon 19:00 sati. Važno je i spavati dovoljno.

Zabavno druženje s prof. Radaševićem je završilo kako je i počelo, tjelesnim razgibavanjem te istezanjem mišića.

U vježbanju treba biti redovit i uporan cijeli život, jer bez gibanja nema zdravlja!

Zahvaljujemo ljubaznom gostu prof. Hrvoju Radaševiću na izdvojenom vremenu i trudu!

Učiteljica Jasminka Pizzitola