Orijentacijsko kretanje

Autor: Helena Hrženjak, 3. 5. 2016.

U srijedu, 27. travnja 2016. godine provodila su se razna sportska natjecanja povodom Dana sporta u OŠ Luka.

Učenici sedmih razreda sudjelovali su u orijentacijskom kretanju koje se provodilo na prvom i drugom katu škole.

Profesor i profesorice sedmih razreda postavili su po jedno pitanje iz svojega predmeta i ponudili nekoliko odgovora, od kojih je jedan bio točan.

Po jedno je pitanje ostavljeno u učionici ili na određenom mjestu na hodniku.

Natjecateljsku ekipu sačinjavala su tri učenika i tri učenice iz svakog razreda, koji su dobili tlocrt oba kata i smjernice uz pomoć kojih su u što kraćem roku i što točnije trebali provesti zadano.

Svaka ekipa je trebala uz pomoć oznaka na tlocrtu pronaći pitanje iz pojedinog predmeta te na svoj papir upisati oznaku koja se nalazila ispred točnog odgovora.

Na svakome mjestu na kojemu je bilo postavljeno pitanje, bila je jedna profesorica koja je nadgledala provedbu igre. Cilj igre se nalazio u učionici na prvome katu u kojoj su učenici dočekani i čiji su rezultati provjereni.

S obzirom na redosljed dolaska  i točnost odgovora dobiven je konačan poredak:

7.c
7.d

7.b: Mia Brkić, Iva Dugac , Elena Pugar, Jagor Rakić, Filip Buhiniček, Lovro Kovačić

7.c: Tonka Galović, Sara Juričić, Monika Sušac, Patrik Bročilović, Dorian Uroić, Martin Gredelj

7.d: Tin Račić, Antonio Kozina, Nikola Lovrić, Daria Bevanda, Ema Kuretić, Magdalena Blažević.

Pitanja su postavili: Marina Rezo (Hrvatski jezik), Zrinka Kanižaj (Biologija), Marija Raguž (Kemija), Mladen Vidović (Fizika), Zrinka Ćavar (Povijest), Maja Komušar (Geografija), Ana Ostojić (Glazbena kultura), Ana Štefana Perjanec (Tehnička kultura), Marija Kunc (Vjeronauk).

Profesorice koje su nadzirale provedbu igre: Marija Kunc, Gordana Matolek, Maja Komušar, Maja Jurčić, Marija Blažević, Ivana Andrijašević, Zdenka Drožđan, Silvija Kovačić, Marina Rezo  i Marija Raguž.

Igru je organizirala profesorica Tjelesne i zdravstvene kulture Đina Brlečić. Učenici su pokazali vještine snalaženja i visoku razinu znanja, dok je atmosfera u učiteljskom kolektivu bila pozitivna i vrlo ugodna!