Drugi razredi u posjeti vatrogascima

Autor: Helena Hrženjak, 10. 5. 2016.

S dolaskom ljepšeg vremena, u drugom tjednu svibnja, drugaši su zajedno sa svojim učiteljicama i pomoćnicima u nastavi posjetili Dobrovoljno vatrogasno društvo Sesvete. Vatrogasce smo posjetili kako bismo saznali više o zanimanju vatrogasac.

Vrlo zabavni i susretljivi vatrogasci pokazali su nam svoju opremu, alate, vatrogasne kamione.

Vidjeli smo kako izgledaju vatrogasci u svojim uniformama. Doznali smo i vidjeli što se od opreme krije ispod poklopaca na vatrogasnom kamionu. Ušli smo u vatrogasni kamion te vidjeli i doznali više o unutrašnjosti kamiona.

Doznali smo da vatrogasci dobrovoljci nisu stalno na dužnosti nego da posao obavljaju dobrovoljno i okupljaju se na poziv za pomoć. Vatrogasci profesionalci su zaposleni u vatrogasnoj postaji i na hitan poziv odmah kreću na mjesto opasnosti. Vrijeme dolaska vatrogasaca na poprište događaja treba biti između 13 i 15 minuta.

Bilo je zabavno špricati iz velike cijevi vodu poput pravih vatrogasaca.

Najuzbudljivije je bilo kada su vatrogasci uključili vatrogasnu sirenu. Bilo je kao u filmu!

Puno hvala ljubaznim vatrogascima DVD-a Sesvete na izdvojenom vremenu i trudu!

Učenici i učiteljica J. Pizzitola