Drugaši učenici mentori predškolcima Dječjeg vrtića Leptir

Autor: Helena Hrženjak, 11. 5. 2016.

U petak, 6. svibnja 2016., učenici  2. a i 2. c ugostili su predškolce DV Leptir, skupine Srećice i Školjkice.

Radosni predškolci uživali su tijekom edukacijske radionice koju su osmislili 2. a i 2. c tijekom projekta Novac.

Da vas podsjetimo, drugaši su sa svojim učiteljicama tijekom cijele nastavne godine marljivo proučavali, istraživali, učili, sudjelovali na radionicama o Novcu, imali terenske nastave u “novčarskim” ustanovama, pošti i bankama, posjetili su nas bankari, poštar… Tijekom drugog polugodišta prvo smo posjetili predškolce gdje smo kroz mali intervju ispitali predznanja naših budućih učenika. Zatim smo osmislili scenski izražaj kojim smo motivirali predškolce za naš projekt. Tijekom razrade  projekta nastale  su razredne banke, razredni dućan kao i pošta. Nastajao je i scenarij za edukacijsku radionicu te didaktički materijali za igre nakon radionice.

Bio je užitak poučavati vrlo disciplinirane predškolce, igrati se s njima, pomagati u radu, a najviše družiti se.

Svima je bilo jako lijepo, o čemu svjedoče prekrasne slike s kojih nas promatraju vesela lica “malih” učenika predškolaca, ali i “malih” mentora učenika drugih razreda.

Na pitanje što se našim gostima najviše svidjelo, nabrajali su podizanje novca u banci i na bankomatu, kupovanje u dućanu, igra u pošti, traženje zlata, igre, igrokaz, priča, a jedan dječak je zaključio da mu je bilo lijepo zapravo sve.

Osim što smo naše mlađe prijatelje educirali o Novcu, uveli smo ih u svijet škole, jer za manje od nekoliko mjeseci i sami će postati školarci. Kroz igre i poučavanje upoznali su se sa svijetom škole u kojoj se osim igre i zabave puno toga i nauči, ali se moraju poštivati i dogovorena pravila.

Zahvaljujemo se na prekrasnim poklonima koje smo dobili na dar i odmah ukrasili zidove naših učionica.

Puno hvala na odazivu tetama starije vrtićke skupine “Srećice”, Ines Đeverlija i Jasenki Majer, tetama skupine “Školjkice”, Ivanki Žagrović i Karolini Kubin, pedagoginji Božici Pintarić na dogovorima i organizaciji, Mateovoj mami gđi Nataliji Žmegač na posredništvu, kao i vrlo uspješnoj suradnji tijekom nekoliko mjeseci.

Jedan veliki pljesak i bravo predškolcima na dolasku, sudjelovanju, radu, zalaganju i lijepom ponašanju!

Dragi prijatelji, želimo vam puno uspjeha i sreće u školi!

Učenici i učiteljice 2.a i 2.c