Gost u 2. e

Autor: Helena Hrženjak, 24. 5. 2016.

"Biti bolničar u operacijskoj sali"

Danas je naš gost bio gospodin Zoran Tupek,  tata našega prijatelja Marka. On radi kao bolničar u Kliničkoj bolnici Dubrava.

Upoznao nas je što je sve potrebno da bi operacija prošla najbolje. Saznali  smo kako se bolničar priprema za sudjelovanje u operacijskom zahvatu, zašto mora imati posebnu odjeću, što je operacijsko polje, kako se stavljaju kirurške rukavice, kako se peru ruke prije operacije…

Posebno je bio zanimljiv dio u kojem nam je pokazao kako se stavlja gips na slomljenu ruku i kako se stavljaju zavoji na rane. Vidjeli smo i razne pločice od plemenitih metala koje se stavljaju na prijelome kada je to potrebno.

Bilo nam je zabavno, poučno i zanimljivo. Upoznali smo još jedno  zanimanje.

Zahvaljujemo gospodinu Tupeku na gostovanju i Marku, njegovom pomoćniku za vrijeme predavanja.

Nadamo se još nekom zanimljivom susretu.

Učenici i učiteljica 2.e  razreda