Jednodnevni izlet učenika 1. razreda

Autor: Helena Hrženjak, 6. 6. 2016.

U ponedjeljak, 30. svibnja, učenici 1. razreda bili su na jednodnevnom izletu u pratnji svojih učiteljica, pomoćnice Ane i ravnateljice Marine Sabolović.

Kostimirani voditelji proveli su nas uz zanimljive priče kroz dvorac i zavičajni muzej koji se u njemu nalazi. Slijedilo je vrijeme za piknik i odmor na dekicama ispred dvorca. Zatim je slijedilo razgledavanje bajkovitog posjeda Contessa iz 1714. god. Obišli smo konjušnice s konjima i slušali zanimljive priče o njima. U kuriji smo posjetili damsku i lovačku sobu, kuhinju sa starom peći, dućan iz 1826. god. s raznim starinskim igračkama, sobu za bal prepunu kostima… U Sobi za bal oblačili smo se u kostime – djevojčice su mogle same izabrati haljine i pripremiti se za bal, dok su dječaci birali između viteških pelerina ili grofovskih košulja i prsluka. Učili smo pravilni naklon i otmjeno ponašanje te plesali kraljevski ples.

Slijedio je ručak u 3 slijeda uz poslugu. Morali smo se pridržavati pravila ponašanja za stolom.

Nakon ručka slijedila je zanimljiva priča o skrivenoj kutijici.

Lijepo smo se proveli u društvu animatora na imanju. U školu smo se vratili oko 16 sati.

Učenici 1. razreda