Terenska nastava sedmih razreda

Autor: Helena Hrženjak, 17. 10. 2016.

Terenska nastava održana je 13. listopada 2016. godine. Na samom dolasku u Varaždin obišli smo jedno od najljepših groblja Europe koje je zaštićeno kao spomenik vrtne arhitekture. Stvorio ga je Herman Haller.

U pratnji vodiča razgledali smo kulturno-povijesne spomenike i građevine baroknog Varaždina. Nakon kratkog zadržavanja na poznatom varaždinskom trgu, put smo nastavili prema Lepoglavi. Grad poznat po čipki i čipkarstvu, kaznionici i župnoj crkvi Bezgrešnog začeća blažene djevice Marije. Kapelan nam je u crkvi održao kratko i zanimljivo predavanje nakon kojeg smo se uputili u razgled muzeja. U muzeju je djeci pokazano kako se izrađuje lepoglavska čipka.

Posljednje odredište bio je dvorac Trakošćan. U pratnji kustosa obišli smo dvorac iz 13. stoljeća. Terensku nastavu završili smo slobodnim vremenom na uređenoj livadi ispod dvorca Trakošćan gdje su djeca uživala u igri i druženju. U Sesvete smo stigli u 18 sati.