Natječaj "Oboji svijet šarenim bojama tolerancije""

Autor: ANAMARIA KREKOVIĆ, 28. 10. 2016.

U sklopu natječaja „Oboji svijet šarenim bojama tolerancije“ u organizaciji Foruma za slobodu odgoja učenici 3.a razreda grupnom izradom plakata iznijeli su na svjetlo dana svoju kreativnost i spremnost na suradnju s prijateljima iz razreda. Ujedinili su se u divnoj akciji punoj tolerancije na ponos učiteljici Jasminki Pizzitoli.

Izrađeni plakati pod nazivima: „Neka svi putovi vode cestama tolerancije!“, „Budimo obasjani sunčanim zrakama tolerancije!“ i „Reci da toleranciji! Reci ne nasilju!“, sada su materijalni pokazatelj grupne solidarnosti i inicijative među klupama učenika 3. razreda.

Učenici plakatima poručuju raznolike ideje okupljene pod istim kišobranom - tolerancije. Plakat „Budimo obasjani sunčanim zrakama tolerancije“ ukazuje na činjenicu da nas sve grije isto sunce bez obzira na spol, rasu, vjeru ili poteškoće, te je važno razvijati međusobnu toleranciju na različitosti.

Plakat „Neka svi putovi vode cestama tolerancije“ ukazuje na to da bi svijet bio ljepše mjesto kada bismo se međusobno uvažavali bez obzira na različitosti, a plakat pod nazivom „Reci da toleranciji! Reci ne nasilju!“ poručuje da su sportska igrališta, a posebice nogometna, postala mjesto govora mržnje, agresije, nasilja, netolerancije i huliganskih ispada navijača. Ovim plakatom učenici žele skrenuti pozornost na poštenu igru i nenasilje na sportskim terenima.