Kutija sreće za prvašiće

Autor: ANAMARIA KREKOVIĆ, 18. 11. 2016.

U četvrtak, 17. studenog 2016. u vrijeme produženog boravka, posjetila nas je volonterka Marina iz Foruma za slobodu odgoja. Održala je radionicu „Kutija sreće“ u sklopu projekta "Oboji svijet bojama tolerancije".

Na početku smo svi zajedno zapjevali pjesmu Kad si sretan te našoj gošći zaželjeli dobrodošlicu. Zatim smo razgovarali o sreći, o tome što nas čini sretnima, s kime bi podijelili sreću te smo pokušali opisati kako sreća izgleda.

Upoznali smo se s kutijom sreće te naveli što bi sve mogli staviti u nju kako bi usrećili druge. Shvatili smo da postoji razlika između materijalnih i nematerijalnih dobara te da nas češće i duže sretnima čine nematerijalne stvari. Svatko je tada razmislio kad je on bio najsretniji i zatim nam likovnim radom to pokušao prikazati. Nakon toga je svaki učenik iz kutije sreće izvukao jedan papirić s imenom jednog prijatelja iz razreda i dobio zadatak da tom prijatelju bude „tajni anđeo“ idućih tjedan dana. Radionicu smo završili sretni i zadovoljni uz igru.

Hvala Marini što nas je posjetila i usrećila!

Učenici 1.a i učiteljica Ljiljana Frigan Perko