Trećaši u posjeti Glavnom kolodvoru i Državnom hidrometeorološkom zavodu

Autor: ANAMARIA KREKOVIĆ, 22. 11. 2016.

U ponedjeljak, 21. studenoga 2016., učenici 3.a i 3.c odvažili su se putovati međugradskim vlakom od Sesveta do Zagreba.

Na Glavnom željezničkom kolodvoru nas je dočekao prometnik i pokazao nam prostorije u kojima rade prometnici. Obišli smo informacije, prodaju karata, čekaonicu, garderobu, naučili smo potražiti informacije na voznome redu.

Nakon razgledavanja kolodvora prošetali smo od Trga kralja Tomislava do Europskog trga gdje smo predahnuli i užinali prije radionice u DHMZ-u. Do DHMZ-a smo razgledali dijelove Kaptola i Gradeca, te prolazili skrovitim prolazima prošlosti.

U DHMZ-u je bilo izvrsno. Razgledali smo instrumente koji meteorolozima služe za prognoziranje vremena i prikupljanje podataka. Posjetili smo i dio u kojemu se obrađuju podaci i gledali satelitske, radarske i sinoptičke karte.

Kada smo se prepali topa s kule Lotrščak, bilo je vrijeme za polazak na vlak do Sesveta.

Svi su nas oduševili ljubaznošću, organiziranošću i dobrom voljom!

Zahvalni smo i našim roditeljima Antonija Srdarevića iz 3.c i roditeljima Matea Žmegača iz 3.a koji su nam omogućili posjet ovim dvjema ustanovama te roditeljima koji su nesebično podijelili svoje slobodno vrijeme s nama i pomogli nam u pratnji djece!