Pjesma mora (MSU)

Autor: ANAMARIA KREKOVIĆ, 8. 12. 2016.

U ponedjeljak, 5. prosinca 2016. učenici trećih razreda posjetili su Muzej suvremene umjetnosti.

Treću godinu za redom posjećujemo filmske radionice kojima je cilj promicanje medijske kulture.

Ove školske godine u MSU smo gledali irski animirani film Pjesma mora.

Posjet se odvijao u nekoliko etapa. Prije same projekcije filma imali smo uvodnu aktivnost s filmskom djelatnicom koja nas je podsjetila na vrste filmova i njihove razlike. Upoznala nas je s onim što nas očekuje tijekom posjeta. Uživali smo u izmjenama čarobnog i stvarnog tijekom projekcije animiranog fima snimljenog prema irskoj mitologiji i legendama.

Nakon filma imali smo susret s mladom animatoricom, Antonijom Veljačić koja nam je objasnila proces i faze animiranja. Naposljetku smo po razredima s filmskim stručnjacima imali iscrpnu filmsku analizu.

Film nas je posebno oduševio te ga je većina učenika ocijenila odličnom ocjenom. Svakako dugometražni crtić za preporučiti!