Festival tolerancije

Autor: ANAMARIA KREKOVIĆ, 9. 12. 2016.

Učenici sedmih i osmih razreda u pratnji svojih učiteljica Nataše Deskar Stojanovski, Lane Duke i Zrinke Ćavar nazočili su projektu Film i diskusija (FiD) Festivala tolerancije koji se održao 8. prosinca 2016. u Kulturno informativnom centru u Zagrebu.

Program se sastoji od projekcije filma Isti, a različiti (Velika Britanija, 2013. god., 35 (5x7) min, režija: David Barnes), serijal od pet kratkih dokumentarnih portreta djece koja su drugačija od drugih, a koja objašnjavaju „kako je to biti ja“.

Riječ je o dječacima i djevojčicama koji su unatoč svojim fizičkim i mentalnim teškoćama u razvoju uspješno integrirani u svoje sredine te se ističu svojim pozitivnim pristupom.

Konkretno obrađuju se teme života sa sljepoćom, sindromom Down, multiplom sklerozom, astmom i dijabetesom te odnosa društva prema takvim pojedincima.

Nakon gledanja filma, učenici su postavljali pitanja, te podijelili iskustvo i dojmove.