Naša ravnateljica nagrađena Nagradom Ivan Filipović

Autor: Željka Martan Buhin, 29. 12. 2016.

U Hrvatskom saboru svečano su dodijeljene Nagrade Ivan Filipović za značajna ostvarenja u odgojno-obrazovnoj djelatnosti za 2015. godinu. Nagrade ovogodišnjim laureatima uručili su potpredsjednik Hrvatskog sabora akademik Željko Reiner, ministar znanosti i obrazovanja prof. dr. sc. Pavo Barišić i predsjednik Odbora za dodjelu "Nagrade Ivan Filipović" Andro Krstulović Opara. Dodijeljene su dvije nagrade za životno djelo i trinaest godišnjih nagrada. Osobito smo ponosni što je među nagrađenima i ravnateljica naše škole Marina Sabolović. Čestitamo!

Čestitavši ovogodišnjim dobitnicima „Nagrade Ivan Filipović“ ministar Barišić je naglasio: „Ovaj svečani trenutak ujedno je i prilika da u ime Ministarstva znanosti i obrazovanja odam i javno priznanje i zahvalnost svima koji su tijekom svoje profesionalne karijere u odgojno-obrazovnoj djelatnosti postigli iznimne rezultate trajne vrijednosti.“ istaknuo je ministar Barišić zaključno naglasivši važnost obrazovanja i učitelja za razvoj društva u cjelini. „Obrazovanje je nacionalno blago, a kvalitetan i motiviran učitelj čuvar i promicatelj toga blaga te jamstvo uspjeha i napretka u obrazovanju. Učitelj je taj koji ostvaruje poticajno okružje prepoznaje i prihvaća potrebe i interese djece, učenika i studenata nastojeći u njima razvijati i podržavati otvorenost i kreativnost duha i intelekta kako bi se u njihovim najboljim danima pretočili u znanje i vrijednosti koje su okrenute čovjeku, a na dobrobit društva u cjelini.“