Adventska šetnja Zagrebom

Autor: Željka Martan Buhin, 11. 1. 2017.

Učenici 5. b i 5. c proveli su 22. prosinca 2016. s profesoricama Slavicom Barnjak i Zrinkom Ćavar veselo adventsko poslijepodne na zagrebačkim ulicama.

Uživajući u raskoši blagdanskih zvukova, boja, svjetla i mirisa, prošetali su gradskim ulicama i trgovima – Trgom kralja Tomislava, Zrinjevcem, Trgom bana Josipa Jelačića, Ilicom… Poglede su im privlačile drvene kućice prepune raznovrsnih suvenira, božićnih poklona i ukrasa, kao i one iz kojih se širio miris kuhanih kobasica, pečenih kestena, kolača, fritula… Prošli su i kroz bajkovito uređen tunel Grič u kojemu je rasvjetom i scenografijom dočaran ugođaj Božića na Sjevernome polu. Nakon šetnje Gornjim gradom i fotografiranja u posebnu okviru s pogledom na katedralu uputili su se kroz Kamenita vrata prema Kaptolu.

Kako bi u potpunosti doživjeli ugođaj božićnoga iščekivanja, posjetili su zagrebačku katedralu te razgledali jaslice u katedrali, kao i žive jaslice ispred katedrale. Svi su zaboravili na hladnoću jer su se kući vraćali puni dobroga raspoloženja i lijepih uspomena.