Program Učimo učiti

Autor: Željka Martan Buhin, 9. 2. 2017.

Centar Budi svoj osmislio je program Učimo učiti kako bi se učenicima pomoglo da razviju vještine koje učenje čine kvalitetnijim i jednostavnijim, da promijene negativnu sliku učenja i počnu ga vezati uz zadovoljstvo, sreću i razvoj, da postanu samostalniji u učenju, i da preuzmu odgovornost za vlastito učenje.

U programu polaznici stječu znanja i razvijaju vještine za aktivno, logično, smisleno i kreativno upoznavanje, razumijevanje i spoznavanje svijeta oko sebe.  Jer učenje je najlogičnija i najuzbudljivija moguća aktivnost.  Svrha programa Učimo učiti je stjecanje kompetencije potrebne za kvalitetno, kreativno i samostalno učenje. Više o programu na http://budisvoj.eu/ucimo-uciti/.