Trećaši u društvu sa "Zagrebačkim vremeplovcima"

Autor: Željka Martan Buhin, 27. 3. 2017.

U četvrtak, 23.ožujka 2017. trećaši su posjetili Zagrebačko kazalište lutaka. Pogledali smo glazbeno scensku lutkarsku predstavu Zagrebački vremeplovci.

Ovaj glazbeno scenski spektakl kroz  scenske slike s lutkama koje putuju kroz vrijeme, uz pjesme o našemu gradu, koje uživo izvodi ansambl predstave, od prapovijesnih vremena pa sve do ne tako daleke prošlosti, predstavlja povijesne osobe, legende i prijelomne trenutke koji su formirali obrise današnjega Zagreba.

Dinamičnosti predstave svakako je pridonijela izmjena svjetlosnih, dimnih i zvučnih efekata.  Vrlo maštovite i brojne lutke te izvrsna gluma svih glumaca dočarali su  bogatu povijest našeg grada. Naročito nas se dojmila izvedba glumca Borisa Mirkovića u ulozi potoka Medveščaka.  Uz poznate i lijepe pjesme o Zagrebu smo svi zapjevali i još jednom se prisjetili koliko je naš grad lijep te koliko ga volimo.

Tako su “Zagrebački vremeplovci” na zabavan i smijehom prožet  način zaokružili naše putovanje prošlošću na temu Moj zavičaj u prošlosti.

“…I pak sem tu i pak sem tvoj,

Serbus, dragi Zagreb moj!”

učiteljica Jasminka Pizzitola