11. festival tolerancije

Autor: Željka Martan Buhin, 12. 4. 2017.

U ponedjeljak, 10. travnja 2017., učenici osmih razreda naše škole posjetili su Festival tolerancije u pratnji ravnateljice Marine Sabolović te profesorica Nataše Deskar Stojanovski, Lane Duka Zupanc i Zrinke Ćavar.

U kinu Europa odgledali su projekciju filma "Fannyno putovanje" redateljice Lole Doillon, a nakon toga su odslušali predavanje "Svjedočanstvo preživjelog" Branka Lustiga, koji je tijekom Drugog svjetskog rata bio interniran u koncentracijskim logorima Auschwitz i Bergen - Belsen.

Festival tolerancije - Festival židovskog filma Zagreb jedinstveni je filmski festival koji, kroz bogati program koji uključuje filmske projekcije, tematske izložbe, edukacije, diskusije i glazbena događanja ima zadatak širiti istinu i sjećanje na Holokaustu te osvještavanje i usvajanje tolerancije u svakodnevnom životu i vremenu u kojem živimo.