Radionica Banke, krediti i štednja u drugim i trećim razredima

Autor: Željka Martan Buhin, 22. 5. 2017.

U četvrtak, 18. svibnja ponovno su nas posjetili studenti Ekonomskog fakulteta i članovi Ekonomske klinike. Ovaj puta su pripremili radionicu pod nazivom Banke, krediti i štednja. Radionice su održali u svim drugim i trećim  razredima.

Kroz izmjenu zanimljivih aktivnosti kojim su nam približili predviđene sadržaje puno smo naučili ali se i zabavili. Interaktvino su nas vodili kroz radionički oblik rada.

Nabrajali smo prednosti i mane štednje u banci, a ne u kasici prasici. Naučili smo što štedni je račun i kako se postaje štediša. Banka nam čuva novac, a nagrada što smo povjerili svoj novac na čuvanje za štediše su kamate. Upoznali smo način kako se diže kredit te razliku između kamata koje mi vraćamo banci kada dignemo kredit te kamata kad štedimo u banci. Shvatili smo zašto je kamata kada dižemo kredit puno veća. To je zarada banke koja tada može davati kamate i štedišama, ali i zaraditi novac za zaposlenike banke. Zaključili smo da je to jedan krug između štediša, banke, kredita i štednje.

Kroz igru asocijacija smo ponovili što smo radili. Na kraju smo kroz samostalni govorni nastup pokazali da smo sve shvatili i puno naučili.

Veselimo se novim dogovorenim suradnjama!

Puno hvala mladim studentima na njihovom trudu te im želimo puno uspjeha u polaganju ispita na ljetnim rokovima!

učiteljica Jasminka Pizzitola