PRVO MJESTO NA EKIPNOM NATJECANJU IZ MATEMATIKE

Autor: Željka Martan Buhin, 25. 5. 2017.

19. svibnja 2017. godine u Koprivnici je održano ekipno natjecanje iz matematike. Sudjelovalo je 1068 učenika iz 65 osnovnih škola s područja 16 županija. Naša ekipa LUKA 3 koju su sačinjavali učenici Roko Grgurić, Karla Ancić i Ana Marciuš osvojila je prvo mjesto u kategoriji šestih razreda od ukupno 73 ekipe.

Učenici naše škole 19. svibnja 2017. godine sudjelovali su na ekipnom natjecanju iz matematike u Koprivnici koje organizira udruga UMKOM (Udruga mladih koprivničkih matematičara). Za učenike osnovnih škola natjecanje se je održavalo u OŠ Braće Radića. Natjecali su se učenici od trećeg do osmog razreda iz raznih krajeva naše domovine.

Naša je škola sudjelovala s 13 ekipa od četvrtog do osmog razreda.

Učenici četvrtog razreda u sastavu Ante Mamić, Brigite Šarić i Ane Pehar osvojili su 11. mjesto od ukupno 68 ekipa.

Najuspješnija je bila ekipa šestih razreda (Roko Grgurić, Karla Ancić i Ana Marciuš ) koji su osvojili 1. mjesto.

Učenici osmih razreda ( Filip Buhiniček, Monika Džalto i Lovro Kovačić )  osvojili su 4. mjesto od ukupno 50 ekipa, učenici petih razreda ( Mihovil Korčanin, Filip Sesar i Ante Čulo ) osvojili su 4. mjesto od ukupno  70 ekipa.

Najbolja ekipa sedmih razreda ( Petra Rupčić, Matko Fabulić i Tin Tikvić ) osvojili su 7. mjesto od ukupno 46 ekipa.

Sve ostale ekipe imale su odlične rezultate i ponosni smo na njih.

Nakon natjecanja prošetali smo Koprivnicom, gdje smo na svakom koraku sustretali mlade matematičare. Pogledali smo i izložbu Primjena  matematike u svakodnevnom životu u Muzeju grada Koprivnice.

Čestitamo svim našim natjecateljima na postignutom uspjehu !

Učiteljice matematike Slavica Barnjak, Antonija Buhiniček, Romana Sosa i Marija Štimac i učiteljica Sanja Veža