IZVANUČIONIČKA NASTAVA 2. RAZREDA

Autor: Željka Martan Buhin, 6. 6. 2017.

Učenici 2. razreda  1.  lipnja 2017. bili su na izvanučioničkoj nastavi u Mariji Bistrici. Cilj je bio upoznati obrte i običaje brežuljkastoga zavičaja.  Učenici su kroz razne aktivnosti opisivali brežuljkasti krajolik, uočavali posebnosti brežuljkastog kraja, upoznali zavičajno područje Hrvatsko zagorje i kajkavsko narječje, prepoznavali  stare zanate, razlikovali  tradicijske zanate medičarstvo od lončarstva, izradili vlastita licitarska srca prema predlošku te posjetili sakralni objekt – crkvu u Mariji Bistrici.

Igru i druženje nakon ručka u restoranu Lojzekova hiža  imali su u malenom selu u blizini Gornje Stubice, Gusakovcu.

U Sesvete smo se vratili iza 16 sati umorni, ali zadovoljni i puni novih saznanja.

Učiteljice i učenici 2. razreda