"Koliko poznaješ Hrvatski sabor?" - svečana dodjela nagrada

Autor: Željka Martan Buhin, 17. 6. 2017.

U Hrvatskom saboru je 14. lipnja 2017. održana svečanost dodjele nagrada pobjednicima kviza „Koliko poznaješ Hrvatski sabor?“. Dodjelu nagrada uručio je predsjednik Hrvatskoga sabora Gordan Jandroković. U ime nagrađenih predsjedniku Sabora zahvalio je naš učenik s najboljim pojedinačnim rezultatom, (30/30; 7 min. i 4 sek.) Matko Fabulić, učenik 7. razreda.

Služba za građane Hrvatskoga sabora u suradnji s Agencijom za odgoj i obrazovanje Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta organizirala je četvrto po redu online kviz natjecanje učenika osnovnih škola pod nazivom „Koliko poznaješ Hrvatski sabor?“. Natjecanje u formi kviza, uz informatičku podršku CARNet-a, održano je 3. ožujka 2017. U natjecanju su sudjelovala 384 učenika iz 64 škole iz cijele Hrvatske.

Ciljevi online kviz-natjecanja bili su: provjera znanja učenika osnovnih škola o Saboru, njegovom značaju u povijesti hrvatskoga naroda i očuvanju hrvatske državnosti, poticaj najmlađih na učenje o suvremenom hrvatskom parlamentu, načinu njegova rada te utjecaju na svakodnevni život hrvatskih građana, upoznavanje s pravima i dužnostima saborskih zastupnika, a u skladu s planiranim odgojnim ciljevima i obrazovnim postignućima iz kurikuluma građanskoga odgoja i obrazovanja.