MICRO:BIT I U NAŠOJ ŠKOLI

Autor: Željka Martan Buhin, 20. 10. 2017.

Tijekom listopada i naši profesori primili su svoj primjerak micro:bita i sudjelovali su na radionicama u sklopu projekta PROMicro. PROMicro projekt, čiji su osnivači CARNet, IRIM i Ministarstvo znanosti i obrazovanja, ima za cilj uvođenje algoritamskog načina razmišljanja i problemskog pristupa u različite nastavne predmete i izvannastavne aktivnosti uporabom mikroračunala, tj. micro:bita.

Nakon edukacije profesora, uskoro slijedi opremanje SVIH učenika 6. razreda mikroračunalima čemu se izrazito radujemo. Mikroračunala će biti u vlasništvu škola koje će ih posuđivati učenicima na razdoblje od godinu dana, odnosno tijekom pohađanja 6. razreda.

Učenici naše škole i njihovi roditelji imali su priliku upoznati se sa micro:bitom još prošle godine tijekom Dana otvorenih vrata učionica koje su programirali vrijedni informatičari na izvannastavnim aktivnostima iz informatike.

Veselimo se budućim projektima sa micro:bitom!!