Radionica motivacijskog čitanja u četvrtom razredu

Autor: Željka Martan Buhin, 23. 10. 2017.

U petak, 20. listopada učenici 4. a razreda otvorili su ovogodišnji  Mjesec  hrvatske knjige na opuštajući način. Imali smo radionicu motivacijskog čitanja uz šalicu čaja. U goste smo pozvali našu školsku knjižničarku Željku Martan Buhin. Draga knjižničarka pripremila nam je zanimljivo druženje uz književna djela spisateljice Sanje Pilić. Sve je bilo još ljepše i ugodnije uz mirisnu, toplu šalicu čaja u kojoj smo uživali na radionici.

U uvodnom dijelu razgovarali smo o Mjesecu hrvatske knjige, Interliberu ili velikom sajmu knjiga na Zagrebačkom velesajmu koji se održava svake godine u ovo vrijeme, ali i o raznim drugim događanjima vezanim uz knjige i čitanje. Tako nas je knjižničarka podsjetila na Natjecanje u čitanju naglas koje će se održati u školskoj knjižnici 3. studenog.

Baš smo uživali slušajući o spisateljici Sanji Pilić. Naša gošća pripremila je svežanj autoričinih  knjiga. Svi smo pročitali neke od priča ili knjiga, ali smo se i dodatno zainteresirali za Pilićkina djela. Iz čitanja kraćih priča i ulomaka iz knjiga mogli smo osjetiti vedar, zabavan i humorističan duh spisateljice.

Jako smo se smijali na priču Škola smijanja iz zbirke priča Nemam vremena te Mama friendica iz knige Zar baš moram u školu?!. Bilo je fora čuti jednu izabranu  priču za dječake i jednu za djevojčice.

Na kraju smo mogli vidjeti i kakva je Sanja Pilić uživo iz kratke snimke intrvjua sa spisateljicom i njezinim unucima. Zaključili smo da nije važno koliko godina imaš nego kakvog si duha jer, kako je rekla Sanja, u životu se treba puno smijati. Smijeh nas čini sretnima i zadovoljnima, a to Sanja Pilić svojim djelima uspijeva izazvati kod nas. Tako smo se i rastali sretni i nasmijani! Sigurno ćemo posuditi i pročitati nešto od ove vrlo osebujne spisateljice.

Zahvaljujemo se našoj školskoj knjižničarki Željki Martan Buhin na opuštajućim i ugodnim trenutcima uz knjige i čaj! Veselimo se budućim čajankama!

4. a i učiteljica Jasminka Pizzitola