Učenici 4. e razreda obilježili Mjesec hrvatske knjige 2017.

Autor: Željka Martan Buhin, 2. 11. 2017.

Mjesec hrvatske knjige je manifestacija koja promiče čitanje i knjigu. Ovogodišnja manifestacija je posvećena enciklopedistici, a provodi se pod geslom Sve na jednom mjestu. Enciklopedija se doživljava kao knjiga u kojoj se mogu pronaći pisani oblici mnogih ljudskih znanja  skupljenih na jednom mjestu.

Kako bismo što više naučili o enciklopedijama, rječnicima i leksikonima, išli smo na radionicu u Knjižnicu  Sesvete, gdje nas je dočekala knjižničarka Diana Petrak. Kao i uvijek, na zanimljiv i zabavan način nas je uvela u svijet enciklopedija, rječnika i leksikona.

Zahvaljujemo knjižničarki na poučnom susretu.

Učenici i učiteljica Z. Hladki

Mjesec hrvatske knjige 2017.

Svake godine obilježavamo Mjesec hrvatske knjige od 15. 10. do 15.11. Povodom njega neke se ljude potakne da više čitaju. Zato smo  mi, 4. e razred, išli u Knjižnicu Sesvete da naučimo nešto o leksikonima, rječnicima i enciklopedijama.

U knjižnici nas je dočekala tete Diana, knjižničarka, koja nas je to sve trebala naučiti. Najprije nas je podijelila u četiri skupine i porazgovarali smo o rječnicima i enciklopedijama. Pokazala nam je jako stare enciklopedije. Zatim je podijelila papiriće na kojima je pisao neki pojam iz enciklopedije. Morali smo ih složiti po abecednom redu. Malo smo se svađali, ali smo ipak uspjeli dovršiti posao. Knjižničarka nam je puno toga objasnila o leksikonu. Na kraju nam je podijelila imena pisaca i morali smo ih pronaći u enciklopediji pisaca. Time je završio naš posjet.

Bilo mi je stvarno lijepo i mnogo toga sam naučio zahvaljujući teti Diani koja je imala puno dobre volje  i strpljenja s nama.

Darijan Gašljević