Četvrtašice nagrađene na natječaju "Oboji svijet" Foruma za slobodu odgoja

Autor: Željka Martan Buhin, 17. 11. 2017.

Završio je natječaj Foruma za slobodu odgoja, Oboji svijet.   Velika nam je čast objaviti da je Osnovna škola Luka ponovno  prepoznata kao škola gdje se uvažavaju različitosti, promiče tolerancija, interkulturalizam, ali i progovara i o toleranciji čovjeka prema prirodi kroz održivi razvoj. Tako smo ove godine imali čak dva nagrađena rada. Nagrađene su učenice  iz 4. a razreda Neva Krehula, Laura Milković i Tina Meić za rad pod nazivom Mi smo  održivo tolerantni  (mentor Jasminka Pizzitola) te učenice iz 4.c Karla Sičaja i Gabrijela Romanović (mentor Arijana Piškulić Marjanović) s radom pod nazivom Održivi oglas.  Oba rada nagrađena su u kategoriji održivi razvoj. U žestokoj konkurenciji od pristiglih čak 669 radova iz 179 odgojno obrazovnih ustanova zaista je izuzetak osvojiti čak dvije nagrade. Ovogodišnji zadatak je bio veliki izazov, no naši učenici uspjeli su  na kreativan način uobličiti poruku o tome kako koristiti prirodne izvore, ali u isto vrijeme pazeći na potrošimo previše. Kako su rekli stari Indijanci: “Mi nismo naslijedili zemlju od naših predaka, samo smo je posudili od potomaka.”

U četvrtak, 16. studenoga na sam Međunarodni dan tolerancije bila je upriličena svečana dodjela nagrada nagrađenim učenicima uz prezentiranje nagrađenih uradaka. Počasna gošća Foruma za slobodu odgoja bila je i ove godine naša ravnateljica Marina Sabolović koja je ujedno održala i prigodni govor pred brojnom publikom djece, roditelja, učitelja, predstavnika AZOO-a, Gradskog ureda za obrazovanje i Ureda pravobraniteljice.

Nagrađeni učenici osnovnih i srednjih škola zajedno sa svojim mentorima preuzeli su potvrde o sudjelovanju u natjecanju kao i nagrade. Nagrađeni su ispričali ukratko o tome kako je rad nastao, od kuda su crpili ideje, koliko su vremena uložili u rad te što su htjeli poručiti uratkom. Naše djevojčice bile su hrabre i sjajne u nastupu pred tolikom publikom.

Čestitke djevojčicama na uratcima i javnom nastupu!

Tijekom mjeseca studenog i prosinca, na Facebook stranici Svi mi koji bojimo svijet tolerancijom može se pogledati  virtualna izložba radova tako da ćete imati mogućnost vidjeti sve pristigle radove.