UČENICI 4. E RAZREDA POSJETILI SALON ZA ULJEPŠAVANJE PASA

Autor: Željka Martan Buhin, 13. 2. 2018.

Moj razred i ja smo posjetili salon za uljepšavanje pasa. Salon nosi naziv Moj pas. U tom salonu radi gospođa Marina koja nas je dočekala i pokazivala što i kako  radi. Dočekala nas je i pseća obitelj, a najljepšu dobrodošlicu su nam pružili mali psići. Psiće smo mazili i igrali se s njima.

Gospođa Marina nam je prvo pokazala što pruža svojim klijentima. Pokazala nam je čime se služi kada šiša. Za šišanje joj trebaju škare,češalj, a kada je pseća dlaka zapetljana koristi regenerator. Ako netko želi može psu odrezati nokte-pandže ili obojiti dlaku.Za lijepe pseće frizure ima mašnice. Pokazala nam je kupaonu gdje je kada za pse sa stepenicama. Tamo se nalazi usisivač koji iz pseće dlake izvlači vlagu i vodu. Pokazala nam je kako psa kupa i šiša.

Postavljali smo razna pitanja na koja je strpljivo odgovarala. Rekla je da kupuje prirodne šampone i da pseći šamponi ne peku ako odu u oko. Pokazala nam je stol koji se podiže i spušta. Da bi psi bili mirni potrebna joj je uzica.

Naučila sam kako se psi kupaju i šišaju. Bila sam jako znatiželjna. Redovito vodimo svoga psa u taj salon i jako smo zadovoljni. Vidi se da gospođa Marina voli posao koji radi.

Ema kolić 4.e

U salonu Moj pas

Išla sam sa svojim razredom u salon za uljepšavanje pasa koji se zove Moj pas. Tamo radi teta Marina. Ona uljepšava pse, kupa ih i šiša. Služi se škarama, aparatom za šišanje,šamponima i parfemima za pse, četkom, uzicom, sušilom, ispuhivačem vlage i stolićem. Vidjeli smo kako kupa i šiša pse. Kada  kupa psa,  prvo ga  stavi na stepenicu  da se  popne u kadu. Ispere ga, našamponira i opet ispere. Zatim ga stavi na dasku gdje ga suši ispuhivačem vlage. Nakon sušenja kreće na šišanje. Stavi ga na stolić i stavi mu uzicu da joj ne pobjegne. Uzme škare i počne ga šišati. Ona ima i mašnice za psiće pa ako vlasnik hoće onda ona  psiću stavi mašnicu. Družili smo se s njezinim psićima i častili.

Naučila sam kako se uljepšavaju psi,da ih ne smijem ljubiti i ne smijem im dopustiti da me ližu jer bih se mogla razboljeti. U salonu sam se osjećala jako dobro. Po mojem mišljenju to nije tako težak posao. Meni se najviše svidjelo kako se psi kupaju i šišaju. Vratili smo se natrag u školu. Ovo mi je bio nezaboravni posjet. Jako mi je bilo lijepo.

Lucija Bukal 4.e

Zahvaljujemo  Gabriellinoj mami,  gospođi Marini Lovrinović na strpljenju, trudu,dobroj volji i vremenu koje nam je poklonila. Vratili smo se zadovoljni i obogaćeni još jednim iskustvom.

Uživali smo gledajući i slušajući  gospođu Marinu s koliko se ljubavi bavi svojim poslom.

Poželjeli smo doći ponovo.

Učenici 4.e i učiteljica Zdravka  Hladki