"Koliko poznaješ Hrvatski sabor?"

Autor: Željka Martan Buhin, 5. 3. 2018.

Naša je škola u petak, 2. ožujka 2018. već petu godinu za redom sudjelovala u on-line kvizu Koliko poznaješ Hrvatski sabor. Učenici Matko Fabulić, Lucija Benković, Lucija Rezo, Vito Jovičić, Frano Brzović i Andrej Obradović pokazali su izvrsno znanje o ustroju, djelokrugu i povijesti Hrvatskog sabora te se plasirali na 2. mjestu u ukupnom poretku rezultata škola.

Natjecalo se 357 učenika od 6. do 8. razreda, pojedinačno ili u okviru 59 timova iz 59 osnovnih škola iz svih krajeva Hrvatske.

Kviz pitanja proizašla su iz nastavnog Plana i programa povijesti za 6., 7. i 8. razred, uključujući odgojno-obrazovne ishode Građanskog odgoja i obrazovanja za osnovne škole.

Pokrovitelj natjecanja i je predsjednik Hrvatskog sabora Gordan Jandroković koji će uručiti nagrade najboljim timovima.

Učenicima i mentorici Zrinki Ćavar čestitamo na uspjehu!