Glazbeni instrumenti 4. e

Autor: Željka Martan Buhin, 26. 4. 2018.

Osim pjevanja, sviranja i aktivnog slušanja glazbe, u srijedu, 25. 4. u 4. e na satu Glazbene kulture mogli su se vidjeti i čuti neobični instrumenti koje su izradili učenici. Kreativno i od raznih materijala učenici su pristupili radu Chimes instrumenta (zvona) koji pripada grupi udaraljka.

Učenica Lana Kovačić izradila je vrlo stručno  i precizno samostojeći chimes od aluminijskih  cijevi postavljenih na aluminijskom postolju na kojem je osmišljeno mjesto i za palicu također, izrađenu u sklopu instrumenta.

Učenik Mislav Jurišić izradio je instrument od 5 aluminijskih cijevi širokog promjera obješenih na špagi i drvenom luku.

Ručni lagani i nježnog zvuka chimes od bambusovih  cjevčica izradila je Lucija Bukal i vrlo tankih  aluminijskih cijevi - učenica Gabriella Lovrinović.

Samostojeći chimes na drvenoj konstrukciji s 11 bakrenih cijevi izradio je učenik Sven Margetić.

Zajednički rad Paole Raić i Nike Mlađan mogao se  vidjeti u malo većem i masivnijem ručnom chimes  izrađenom od kratke drvene grede i 14 aluminijskih  cijevi.

Vrlo kreativni učenik Darijan Gašljević osmislio je „eksperimentalni“ chimes sastavljen od drvene kutije koja ima ulogu i rezonantnog tijela, u kojoj vise razni metalni predmeti kao npr. ključevi,  privjesci za ključeve itd.

Čestitamo učenicima i pohvaljujemo njihovo  uloženo vrijeme i trud.

Vaša učiteljica glazbene kulture, Neda Perdija