2. e u Knjižnici Sesvete

Autor: Željka Martan Buhin, 27. 4. 2018.

Učenici 2. e razreda su sa svojom učiteljicom Mirnom Turniški u četvrtak, 26. travnja 2018. posjetili  Knjižnicu Sesvete u sklopu projekta Naša mala knjižnica. To je međunarodni projekt poticanja čitanja koji okuplja nekoliko europskih izdavačkih kuća. Cilj projekta  je poticanje čitanja kod djece predškolske i školske dobi te njihovo upoznavanja s piscima i ilustratorima iz drugih europskih država.

Ovaj put nas je gospođa Srebrenka Peregrin upoznala s  litvanskim autorom Kestutisom Kasparavičiusom i njegovom pričom Lijenozemska koju je i napisao i samostalno ilustrirao. Kroz veoma ugodno druženje, čitanje priče te zanimljive radionice inspirirane tekstom, djeca su upoznala  autora, njegova djela, kao i zanimljivosti vezane uz Litvu, zemlju iz koje potječe. U čitanju i ugodnom druženju vrijeme nam je brzo prošlo, a mi smo požurili u školu puni dojmova i sa željom da što prije posudimo knjigu i još je jednom u miru pročitamo.