Dan Europe - nagrađeni učenici

Autor: Željka Martan Buhin, 11. 5. 2018.

Europski dom Zagreb i Europski pokret Hrvatska 24. puta organizirali su međunarodno i nacionalno natjecanje za učenike i mladež Europa u školi  na razini Republike Hrvatske. Okvirna tema ovogodišnjeg natjecanja bila je 2018. Europska godina kulturne baštine RAZMISLI - ŠTO ČINI EUROPU?

Povodom proslave Dana Europe za nagrađene učenike priređena je svečanost uručenja nagrada natjecanja  Europa u školi  u srijedu 9. svibnja 2018.  u 11:00  sati u Europskom domu u Zagrebu.

Uz prigodan program nagrađenima su uručene knjige i diplome.

Naša nagrađena učenica je Nina Lučić, 5. razred za literarni rad Putujemo u najljepši europski grad, najtopliju europsku priču. Njezina mentorica je Davorka Pekišić.

Naš nagrađeni učenik je Ivan Bistrović Forko, 4. razred za likovni rad Moj najdraži hrvatski dvorac. Njegova mentorica je Jasminka Pizzitola.

Učiteljice su sa svojim učenicima sudjelovale na svečanosti uručenja nagrada i zajedno su proslavili Dan Europe.