Likovni natječaj Lektira kroz strip Narodnog sveučilišta Sesvete

Autor: Željka Martan Buhin, 28. 5. 2018.

Tradicionalno iz godine u godinu učenici naše škole sudjeluju sa svojim učiteljicama u likovnim natječajima koje organizira Narodno sveučilište Sesvete u svibnju.

Tako su i ove godine učenici drugih i četvrtih razreda sudjelovali u likovnom natječaju vrlo zanimljive teme Lektira kroz strip. Sudjelovali su drugi razredi s učiteljicama Mirnom Turniški i Tanjom Resman te učenici četvrtih razreda s učiteljicama Jasminkom Pizzitola, Kristinom Dragičević, Arijanom Piškulić Marjanović i Zdravkom Hladki.

Nastali su vrlo zanimljivi i raznoliki stripovi o Maci papučarici, Stanarima u slonu, Regoču, Plesnoj haljini žutog maslačka, Družbi Pere Kvržice te  o pričama iz zbirke Ja magarac. Likovni uradci biti će izloženi u Galeriji dvorane Narodnog sveučilišta za vrijeme Sesvetskih dana kulture. Svi učenici koji su sudjelovali u likovnom natječaju pozvani su na projekciju filma „Surogat“  Zagrebačke škole animiranog filma u ponedjeljak, 4. lipnja u 11:00 ili 12:00 sati. Nakon projekcije ćemo sudjelovati u oslikavanju pločnika ispred sveučilišta motivima iz animiranog filma.