Prvašići na likovnoj radionici u Narodnom sveučilištu Sesvete

Autor: Željka Martan Buhin, 20. 9. 2018.

U srijedu, 19. rujna 2018. učenici 1. a sa svojim učiteljicama Jasminkom Pizzitola i Ljiljanom Frigan Perko posjetili su Narodno sveučilište Sesvete.

Te sunčane srijede veseli prvašići odazvali su se pozivu akademske slikarice Roberte Topolovec Pulko na likovnu radionicu organiziranu u sklopu manifestacije Sesvetske kulturne jeseni.

Kako nam jesen kucka na vrata, trebalo je izraditi strašila koja će potjerati životinje, a naročito ptice sa sočnih dozrelih jesenskih plodova.

Vrlo brzo uz malu pomoć učiteljica i tete Rebeke koja nas je ugostila, savijala se i oblikovala slama, oslikavale glavice, izrađivali šeširići i haljinice te su nastala naša strašila.

Ponosno smo donijeli strašila u razred gdje će nam dočarati dolazak jeseni.

Bilo nam je jako uzbudljivo, osobito jer nam je to bila prva razredna terenska nastava.

Zahvaljujemo gospođi Roberti Topolovec Pulko na pozivu.

Veliki pozdrav od 1.a!