Terenska nastava petih razreda

Autor: Željka Martan Buhin, 15. 10. 2018.

U četvrtak, 11. listopada 2018. godine., peti razredi bili su na terenskoj nastavi KRAPINA – MUZEJ KRAPINSKIH NEANDERTALACA – OROSLAVJE – PARK ZNANOSTI. Učenici su bili u pratnji svojih razrednica Valentine Čančić, Maje Komušar, Nadine Rukavine, Zrinke Kanižaj i Nikoline Ćurković te troje pomoćnika u nastavi.

Stigavši u Krapinu posjetili smo Muzej krapinskih neandertalaca. Obilazak Muzeja započeli smo projekcijom 16-minutnog filma o životu krapinskoga neandertalca. Nakon toga ušli smo u modernu polušpilju te smo uz stručno vodstvo upoznati s radom Dragutina Gorjanovića, istraživača koji je otkrio ostatke pračovjeka. Zatim smo se upoznali s razvojem suvremene znanosti, postankom svijeta i povijesti zemlje od prvih organizama do krapinskog neandertalca pa do suvremenih dana. Po izlasku iz Muzeja šetali smo do špilje s rekonstrukcijama praljudi i životinja koje su tada živjele. Nakon obilaska nalazišta nastavili smo do Oroslavja, gdje se nalazi Park znanosti s eksponatima koji pokazuju zanimljive pojave iz područja fizike, astronomije, geografije i psihologije na zanimljiv i zabavan način. Nakon posjeta Parku znanosti u kojem smo i sami bili u ulozi znanstvenika i istraživača imali smo slobodno vrijeme za igru i druženje u centru Oroslavja. Vratili smo se puni dojmova te novih znanja i iskustava.