Lutkarska predstava za prvaše i drugaše naše škole

Autor: Željka Martan Buhin, 19. 10. 2018.

U utorak, 16. listopada 2018. učenici prvih i drugih razreda uživali su u lutkarskoj predstavi „Koje je godišnje doba najljepše?“.

Lutkarsko-glazbenu predstavu vidjeli smo u izvedbi Studia Suncokret, umjetničke organizacije iz Splita pod vodstvom Duška Mucala. Duško Mucalo je ujedno i autor brojnih edukacijskih lutkarskih mjuzikla za djecu. Predstava se odigrala u prostoru male školske dvorane.

Četiri predstavnika godišnjih doba Snješko, Zeko, Dupin i Jesenje stablo se prepiru i pokušavaju dokazati koje je godišnje doba najljepše. Zaključili smo da je svakome neko godišnje doba iz nekog razloga najljepše, ali da je zapravo svako godišnje doba lijepo na svoj način.

Vesela publika uživala je u pjesmama i lutkama, pa su često zaneseni i sami zapjevali i zaplesali!