Knjigoljupci u Mjesecu hrvatske knjige

Autor: Željka Martan Buhin, 22. 10. 2018.

U našoj školi u Mjesecu hrvatske knjige učenici su se uključili u niz različitih radionica i projekata.

Dan rječnika, 16. listopada obilježili smo s 4. b razredom u našoj knjižnici gdje im je knjižničarka Jadranka Jelinić Blagec održala predavanje o rječnicima, vrstama rječnika i pravopisa te o načinima pretraživanja riječi u rječnicima. Grupa mladih knjižničara je, zajedno s knjižničarkom Jadrankom postavila prigodnu izložbu na kojoj su učenici mogli vidjeti kako je izgledao i najstariji hrvatski rječnik, Petojezični rječnik Fausta Vrančića iz 1595. godine.

Profesorica Željka Martan Buhin uz pomoć mladih knjižničara pripremila je i postavila izložbu Baš baština koja je ujedno prikazala pregled svih aktivnosti planiranih u Zagrebu povodom Mjeseca hrvatske knjige.

Grupa mladih knjižničara je uspješno riješila online Nacionalni kviz za poticanje čitanja pod naslovom Do baštine na krilima mašte.

Zatim je nekoliko knjigoljubaca iz 4.b r. zajedno sa svojom učiteljicom Natalijom Damjanović te knjižničarkama Jadrankom i Željkom odlučilo spasiti od zaborava roman Nikole Pulića Maksimirci.

Učenici će sa svojim plakatom i PP prezentacijom sudjelovati na proljeće u Nacionalnom projektu Čitajmo zajedno zaboravljene knjige.

I za kraj, naše se učenice i učenici, zajedno sa svojim profesoricama hrvatskog jezika, marljivo pripremaju za školsko natjecanje u čitanju naglas koje u našoj knjižnici organiziraju školske knjižničarke. Dvoje najboljih učenika sudjelovat će na gradskom, odnosno županijskom natjecanju u čitanju naglas u središnjoj, Gradskoj knjižnici, na kojem svake godine postižemo zapažene uspjehe!

Dragi naši učenici, imate li još pokoju ideju (naravno, ni Interliber neće izostati!) kako bismo još mogli obilježiti ovo središnje nacionalno slavlje pisane riječi, slobodno se javite našim knjižničarkama!