3. e u Knjižnici Sesvete

Autor: Željka Martan Buhin, 26. 10. 2018.

U četvrtak, 25.10. 2018. 3.e razred je u pratnji svoje učiteljice sudjelovao na radionici Krijesnice na dječjem dlanu u organizaciji Knjižnice Sesvete.  Kroz radionicu nas je na zanimljiv i maštovit način vodila knjižničarka Tatjana Rozalija Ovčar. Podsjetila nas je na brojne hrvatske dječje autore te nam pročitala njihove pjesme. Listajući knjige i slikovnice, uočili smo da je za njihov nastanak, uz autora teksta, bitan i ilustrator. Upoznali  smo se s imenima  ilustratora koji često oslikavaju i naše lektirne naslove kao što su Nevenka Macolić, Svjetlan Junaković, Željka Mezić, Tomislav Zlatić... Nakon pročitanih tekstova, i sami smo postali ilustratori istih i u tome istinski uživali.

Istoj su radionici u Knjižnici Sesvete 23. listopada nazočili i učenici 2. c razreda.