Sedmaši u kazalištu

Autor: Željka Martan Buhin, 7. 11. 2018.

U četvrtak, 25. listopada 2018. godine, učenici sedmih razreda u pratnji svojih razrednica, pomoćnika u nastavi i profesorica hrvatskoga jezika posjetili su Gradsko kazalište „Žar ptica“ i pogledali predstavu Sasvim sam popubertetio koja je nastala prema istoimenom romanu autorice Sanje Pilić.

U središte radnje je petnaestogodišnji dječak Luka koji se nalazi na važnoj životnoj „prekretnici“ – što nakon osnovne škole?

Kako se Luka ne bi osjećao sasvim napušten u svojoj „smrtnoj bolesti“ – pubertetu, predstava paralelno pratiti, uz njegovu stranu priče, i „žensku perspektivu“ – priče djevojčica Zvjezdane i Mirjane. Na taj način upoznajemo tri paralelne tematski vrlo slične tinejdžerske priče, kroz subjektivno vrlo različita „svjedočenja“ glavnih aktera.

Učenicima se predstava svidjela, osobito humoristične situacije u kojima se našao glavni junak Luka.