TERENSKA NASTAVA ŠESTAŠA

Autor: Željka Martan Buhin, 14. 11. 2018.

U petak 9. studenoga 2018. učenici šestih razreda su sa svojim razrednicama Danielom Kresić, Anom Ostojić, Silvijom Kovačić, Davorkom Pekišić i Romanom Sosa te ravnateljicom Marinom Sabolović uživali na jednodnevnoj terenskoj nastavi.

Posjetili su Rastoke, vodeničarsko naselje sagrađeno na mjestu gdje se rijeka Slunjčica razlijeva šumeći i pjeneći se preko stijena i klisura i preko tri najveća i najatraktivnija slapa - Buk, Hrvoje i Vilina kosa, ruši u kanjon rijeke Korane. U pratnji lokalnog vodiča obišli su Rastoke i posjetili stari mlin iz 17. stoljeća.

Nakon Rastoka obišli su Nacionalni park Plitvička jezera. Obilazak su započeli ispod Velikog slapa te su se polako penjali hodajući po uređenim stazama Donjih jezera do Kozjačke drage uz razgledavanje bogate flore i faune, sedre te mnogih prekrasnih slapova i jezera koji krase ovaj park. Napravili su pauzu za odmor na piknik poljani uz jezero Kozjak. Nastavak razgleda bio je elektrobrodom, vožnjom preko najvećeg jezera Kozjak, šetnja Gornjim jezerima uz razgled poznatih slapova zvanih „Prštavci" te vožnja vlakićem do izlaza iz parka.

Nakon obilaska slijedio je ručak u popodnevnim satima u restoranu „Mirjana".

Veseli,siti i raspjevani vratili su se u večernjim satima u Sesvete.