Susret s književnikom Tihomirom Horvatom

Autor: VALENTINA ČANČIĆ, 4. 12. 2018.

U petak, 23. studenog 2018. godine, učenici 5.a i 5.e razreda posjetili su Knjižnicu Selčina u pratnji profesorica Valentine Čančić i Željke Martan Buhin. Kako bismo obilježili Mjesec hrvatske knjige, čija je glavna tema bila baština, pod nazivom Baš baština, učenici su sudjelovali na susretu s književnikom Tihomirom Horvatom.

Tihomir Horvat pisac je kroz čije romane za djecu progovara baština i pokazuje nam kako se s njom možemo susresti na različite načine. Njihova se radnja većinom odvija u suvremenosti, ali junaci ulaze u prošlost i ona oživljava, bilo kroz stare predmete, bilo kroz virtualnu stvarnost.

Na samom početku susreta učenike je pozdravila knjižničarka Dunja Lovrenčić Gašljević te najavila kratki igrokaz. Članovi Lutkarske družine Knjižnice Selčina izveli su što su uvježbali tijekom Mjeseca hrvatske knjige te smo svi zajedno pogledali igrokaz o Petrici Kerempuhu prema stihovima Dragutina Domjanića. Susret se nastavio razgovorom s piscem koji je napisao brojne dječje romane, poput Tajna Gornjeg grada, Frka u Ščitarjevu, Mali ratnik, Legenda o božićnom licitaru i ostale. Zanimljivi susret s književnikom potaknuo je učenike na čitanje njegovih romana te su neki učenici odabrali i posudili roman Frka u Ščitarjevu za izbornu lektiru.