Leteći glasovir

Autor: Željka Martan Buhin, 17. 10. 2019.

Jeste li znali da ove godine obilježavamo 310. godina od nastanka prvog glasovira? Taj svima poznati instrument prvi je puta napravljen davne 1709. godine. Tim povodom učenici 2. b razreda sa svojim su učiteljicama istraživali što je to glasovir, koji su njegovi dijelovi, kako proizvodi zvuk i ostale zanimljivosti. Kako ne bi sve ostalo samo na razgovoru, učenici su slušali razne skladbe, moderne i klasične, svirane na glasoviru, ali i na drugim srodnim instrumentima, kao što je klavičembalo. Učenici su rekli kako im glazba nastala na glasoviru odgovara pa smo se složili da ćemo je slušati kada nešto radimo, primjerice na likovnome. Na jednome takvome satu nastali su i likovni radovi koje možete vidjeti na slikama, a nazvali smo ih Ludi glasoviri. Da zaokružimo priču o glasovirima posjetila nas je knjižničarka Željka Martan Buhin, koja je pročitala priču Leteći glasovir autorice Željke Horvat Vukelja. Ponovili smo što su to glavni i sporedni likovi te koji je redoslijed događaja u priči i pritom se ugodno proveli i dobro zabavili. Hvala knjižničarki!

Učenici 2. b i učiteljice