Regoč u knjižnici

Autor: Željka Martan Buhin, 4. 11. 2019.

Učenici 4. d razreda u pratnji svoje učiteljice, u četvrtak 31.10.2019. posjetili su Knjižnicu Selčina kako bi se pobliže upoznali sa životom književnice Ivane Brlić Mažuranić i njezinom pričom "Regoč".

Govoreći im o životu književnice, knjižničarka Keti upoznala ih je s planinom Klek i predivnom prirodom ogulinskoga kraja koja je Ivani bila inspiracija za njezina djela. Učenici su s knjižničarkom razgovarali o pričama Ivane Brlić Mažuranić, o Regoču i Kosjenki te jeziku i stilu pisanja koji se razlikuje od današnjeg, ali daje priči neku posebnu čar. Opisujući likove iz priče učenike se posebno dojmilo to što su, iako veoma različiti, Kosjenka i Regoč postali dobri prijatelji spremni pomoći jedan drugome, ali i svima kojima je pomoć bila potrebna. Za kraj druženja učenici su govoreći si međusobno vrline ili vještine, zaključili da se u svakom od nas nalazi dobro te da se moramo međusobno poštivati i pomoći si bez obzira na naše različitosti.
Učenici 4. d i učiteljica Tanja Resman