Susret s književnicom Vlastom Golub

Autor: Željka Martan Buhin, 18. 11. 2019.

Učenici 6. d i 8. d, u pratnji profesorice Marine Rezo i profesora Hrvoja Vrbanca, bili su na književnom susretu s književnicom i glumicom Vlastom Golub, 12. 11. 2019. u Knjižnici Sesvete. Učenici su saznali da je Vlasta Golub Virovitičanka koja voli pisanje i čitanje, a poznata je kao sjajna glumica.
Prije tri  godine okušala se i u književnom stvaralaštvu. Za svoj prvi roman ‘‘O ljubavi, spletkama i svemu pomalo‘‘ dobila je  niz pohvala i nagrada, pa se odlučila nastaviti pisati. Autorica je predstavila i socijalni roman namijenjen mladima “Eva, mala žena”, koji  donosi priču o tinejdžerici koja odrasta u sumornom okruženju, s majkom koja boluje od depresije, u malom, provincijskom mjestu.
Književnica je učenike savjetovala kako je dobro i vrijedno čitati te kako se likovima događaju slične situacije kao i njima u obitelji i školi.