Obilježavanje Međunarodnog dana dječjih prava

Autor: Željka Martan Buhin, 3. 12. 2019.

Međunarodni dan dječjih prava obilježava se u svijetu 20. studenog, a cilj mu je promovirati međunarodno zajedništvo, svijest o djeci diljem svijeta te poboljšati dobrobit djece.

Desetak učenika šestih razreda u pratnji profesorice Tehničke kulture Ane Štefane Perjanec sudjelovalo je u aktivnostima povodom obilježavanja inicijative Svjetski dan djeteta u organizaciji UNICEF ureda za Hrvatsku i Hrvatskog autokluba.

U sjedištu Hrvatskog autokluba učenici su pogledali uvodnu prezentaciju UNICEF-a o pravima djeteta te su odigrali online igricu Čovječe, ispravi se koja na zanimljiv način kroz igru progovara o dječjim pravima.

Nakon toga učenici su upoznati s procesom polaganja vozačkog ispita, načinom rada HAK informativnog centra te im je prezentirano  mehaničarsko vozilo HAK asistencija na cesti.

Dvoje učenika, Lea Kos i Andrej Kuntić, sudjelovali su u emisiji „Konvoj“ emitiranoj na Hrvatskom radiju 2. program putem javljanja iz studija HAK-a na temu sudjelovanja djece u prometu.