Učimo prihvaćati različitost

Autor: Željka Martan Buhin, 16. 12. 2019.

U ponedjeljak, 16. prosinca 2019. u 4. c, 4. d i 4. e razredu održane su edukativne radionice "Učimo prihvaćati različitost". Radionice su održali studenti Zdravstvenog veleučilišta i Učiteljskog fakulteta u organizaciji Nastavnog zavoda za javno zdravstvo Dr. Andrija Štampar. Cilj radionica je smanjenje stigmatizacije i predrasuda o djeci s teškoćama u razvoju i osoba s invaliditetom te poticanje i pružanje podrške djeci s teškoćama od strane  njihovih vršnjaka.

Tijekom radionice učenici su se upoznali s različitim vrstama teškoća u razvoju i invaliditeta, saznali su što je radna terapija i tko su radni terapeuti te koja pomagala koriste djeca s teškoćama. Podijeljeni u skupine praktično su mogli primijeniti pomagala, invalidska kolica, bijeli štap... Na kraju radionice učenici su prezentirali kako su se osjećali koristeći pomagala te na koje sve načine mogu pomoći djeci s teškoćama.

Zahvaljujemo studentima i gospođi Mariji Šeks na izvrsnim radionicama te se unaprijed veselimo nekoj novoj radionici.