Mali istraživači na Noći muzeja

Autor: Željka Martan Buhin, 5. 2. 2020.

Zadnji dan mjeseca siječnja bio je rezerviran za Noć muzeja. Skupina Malih istraživača - geografa i povjesničara sa svojim su učiteljicama Zrinkom Ćavar i Anom Klarić posjetili Muzej Prigorja. Za ovogodišnju manifestaciju Muzej je pripremio izložbu "Najstarija zagrebačka grobnica i drugo arheološko blago Moravča". Saznali smo da je prije 40 godina u Sesvetskom prigorju pronađena najstarija poznata grobnica na području Grada Zagreba koja je stara otprilike 3500 godina. Zatim smo se kroz muzejsku igru "Razgovor s fotografijama Ive Kirina" pobliže upoznali s različitim segmentima i događajima društvenog života međuratnih Sesveta. Nakon obilaska Muzeja odigrali smo Pamtilicu, osvojili čokoladice te se vratili doma bogatiji novim znanjima i s primjerkom kalendara!