EUROPSKI TJEDAN MOBILNOSTI 16.-22. RUJNA 2020.

Autor: Željka Martan Buhin, 24. 9. 2020.

U utorak, 22. rujna učenici 3.c i 3.d razreda obilježili su Europski tjedan mobilnosti radionicom ostvarenom u suradnji s gospođom  Marijom Škes,  mag.educ.reh. iz Nastavnog  zavoda za javno zdravstvo „Dr. Andrija Štampar“.

Učenici su naučili  što znači biti mobilan i koje aktivnosti se  održavaju za vrijeme                                                                                                 Europskog tjedna mobilnosti.

Lako je biti pokretan kad si zdrav i nije ti potrebna ničija pomoć, ali što učiniti kada  ti je u blizini osoba koja je teže pokretna, osoba s invaliditetom? Naučili smo tko su osobe s invaliditetom i tko su djeca s teškoćama u razvoju te kako im možemo pomoći.

Kako bi osjetili kako je  djeci  koja  imaju neku teškoću u razvoju,  pokušali smo izvoditi vježbe i igre na jednoj nozi, bez  pomoći  ruku, žmireći ...

Bilo je zanimljivo, zabavno i poučno. Odlučili smo kako ćemo pomagati svojim vršnjacima kada god budemo u mogućnosti.

Učenici i učiteljice 3.c i 3.d razreda